بالا
 

تمدید مهلت ارسال فهرست معاملات فصل بهار تا ۱۵ آبان ماه

s

تمدید مهلت ارسال فهرست معاملات فصل بهار تا ۱۵ آبان ماه

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از تمدید مهلت ارسال فهرست معاملات فصل بهار ۱۳۹۶ تا ۱۵ آبان ماه (مهلت ارسال اطلاعات معاملات فصل تابستان) خبر داد.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، سید کامل تقوی نژاد با ابلاغ دستورالعمل مربوط به اصلاح آیین نامه اجرایی تبصره ( ۳ ‏) ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم، مهلت ارسال فهرست معاملات فصل بهار ۱۳۹۶ را تا ۱۵ آبان ماه ۱۳۹۶ تمدید کرد.

گفتنی است با اصلاح آیین نامه اجرایی تبصره ۳ ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم، تغییرات دیگری نیز در برخی تبصره ها بوجود آمده که از آن جمله می توان به تبصره (۲) الحاقی به ماده ۸ اشاره کرد .

براساس این تبصره، مودیانی که از صورتحساب نوع اول، دوم و سوم موضوع ماده (۸) آیین نامه، برای فروش کالا یا ارایه خدمات خود به مصرف کننده نهایی استفاده می کنند، می توانند اطلاعات این قبیل صورتحساب ها را به صورت مجموع ارسال نمایند. 

همچنین براساس اصلاح صورت گرفته در ماده ۱۴ این آیین نامه، در خصوص معاملاتی که (اعم از خرید یا فروش کالا یا خدمت) تا میزان پنج درصد حد نصاب معاملات کوچک موضوع تبصره (۱) ماده (۳) قانون برگزاری مناقصات می باشند، مشمولین ماده (۹) می توانند فهرست معاملات مذکور را به صورت مجموع ارسال کنند.

نظری ثبت نشده است.

ارسال پاسخ