بالا
 

مشاوره مالیاتی

موسسه مالی وزین محاسب نامور یکی از مجموعه هایی است که خدمات مشاوره مالیاتی و مالی را به متقاضیان ارجمند ارائه می دهد. خرسندیم که با تکیه بر دانش و تجربه های چند ساله ی خود توانسته ایم که مورد اعتماد شما عزیزان باشیم و توجه نمودن شما مدیران و صاحبان کسب و کار نسبت به موضوع پرداخت به موقع مالیات و حسابرسی صورت های مالی و مالیاتی برای ما بسیار خوشحال کننده است؛ زیرا نشان دهنده ی افزایش سطح آگاهی شما عزیزان نسبت به اهمیت و ضرورت این موضوع می باشد.

بخشهای مختلف مشاوره مالیاتی

می تواند شامل بخش های مختلفی از جمله آگاهی و آموزش دادن ، نیاز سنجی کسب و کار و همچنین رسیدگی و اجرا به حساب های مالی باشد که تمامی این اقدامات توسط همکاران ما در موسسه قابل ارائه خواهد بود. صرف نظر از اینکه کسب و کار شما تا چه حد وسیع یا مختصر می باشد، اقدام نمودن در جهت شناسایی موارد مرتبط با مالیات بسیار اهمیت دارد و اگر به موقع انجام شود می تواند از به وجود آمدن خسارات اقتصادی، جرائم مالیاتی و مالی جلوگیری نماید.

لازم به ذکر است که مشاوره مالیاتی به منظور پیشگیری از به وجود امدن مشکلات احتمالی انجام می شود و به همین دلیل است که تاکید داریم باید در

زمان به موقع از این خدمات بهره مند شوید.
در طی این اقدام اگر اختلالی در وضعیت سیستم مالی یک فعالیت وجود داشته باشد، تشخیص داده شده و نسبت به رفع آن اقدام می گردد. همچنین، اموری نظیر گزارش گیری جهت ارائه به حوزه ی مالیاتی، تکمیل اظهار نامه ی مالیات و تحریر دفاتر قانونی نیز از جمله مواردی است که شرکت یا موسسه ارائه دهنده ی خدمات مشاوره مالیاتی، ملزم به بررسی و انجام ان هاست.
در واقع هر کسب و کاری نیاز دارد تا مطابق با یک سیستم درست و اصولی بتواند به نوعی به فعالیت خود ادامه دهد که مشمول مالیات های سنگین و جریمه نشود و این امر به گونه ای تحقق می یابد که همواره به این موضوع اهمیت داده شود و علاوه بر اجرا و انجام امور کاری روزمره، نکات مرتبط با مالیات نیز لحاظ شود.

اما همه ی اقدامات قطعا فراتر از ظرفیت این مطلب است و به نوع کسب و کار و وضعیت فعلی آن بستگی دارد. به همین دلیل نمی توان زمان بسیار دقیقی را به منظور شروع و پایان پروسه ی رسیدگی به وضعیت سیستم مالی یک کسب و کار ارائه داد.

به همین دلیل نمی توان زمان بسیار دقیقی را به منظور شروع و پایان پروسه ی رسیدگی به وضعیت سیستم مالی یک کسب و کار ارائه داد. دقت داشته باشید که به هر میزان که مدیران جامعه نسبت به قوانین و ضوابط کاری آگاه تر باشند، درصد بروز خطا و اشتباه در امور مالی و مالیاتی کاهش می یابد و یکی از مهم ترین وظایف این موسسه ارائه ی اطلاعات لازم به کارفرمایان ارجمند می باشد.
در جلسات مشاوره مالیاتی به تمامی سوالاتی که از جانب شما عزیزان مطرح شود، پاسخ داده خواهد شد و قطعا این جلسات برای مدیران سودمند می باشد؛ زیرا کسب اطلاعات بیشتر در مورد قوانین و مقررات مالیاتی، معافیت های مالیاتی، راهکارها و تسهیلات موجود در این زمینه می تواند به مدیران در اجرا و انجام بهتر مسئولیت هایشان کمک نماید. البته نکته ی مهم که باید قبل از انتخاب موسسه یا شرکت ارائه دهنده ی مشاوره مالیاتی به آن توجه نمایید، این است که حتما رزومه ی فرد یا موسسه ی مشاوره دهنده را بررسی نمایید .

تا با جدیت و اعتماد بیشتری بتوانید پروژه را به ایشان بسپارید.
در طی این اقدام اگر اختلالی در وضعیت سیستم مالی یک فعالیت وجود داشته باشد، تشخیص داده شده و نسبت به رفع آن اقدام می گردد. همچنین، اموری نظیر گزارش گیری جهت ارائه به حوزه ی مالیاتی، تکمیل اظهار نامه ی مالیات و تحریر دفاتر قانونی نیز از جمله مواردی است که شرکت یا موسسه ارائه دهنده ی خدمات مشاوره مالیاتی، ملزم به بررسی و انجام ان هاست. در واقع هر کسب و کاری نیاز دارد تا مطابق با یک سیستم درست و اصولی بتواند به نوعی به فعالیت خود ادامه دهد که مشمول مالیات های سنگین و جریمه نشود و این امر به گونه ای تحقق می یابد که همواره به این موضوع اهمیت داده شود و علاوه بر اجرا و انجام امور کاری روزمره، نکات مرتبط با مالیات نیز لحاظ شود. اما همه ی اقدامات قطعا فراتر از ظرفیت این مطلب است و به نوع کسب و کار و وضعیت فعلی آن بستگی دارد.

خدمات مشاوره مالیاتی موسسه شامل چه مواردی می شود؟

ارائه ی مشاوره تخصصی و راهکارهای مفید جهت بهره مند شدن از معافیت های مالیاتی
رسیدگی به وضعیت مالیاتی شرکت ها
تنظیم اظهارنامه های مالیاتی و تحریر دفاتر قانونی
تشکیل پرونده مالیاتی ، اخذ کد اقتصادی و پلمپ دفاتر قانونی
پی گیری امور مالیاتی اشخاص نزد سازمان امور مالیاتی
اصلاح صورت های مالی و گزارش گیری از سیستم مالی و مالیاتی آن کسب و کار
حضور و دفاع از حقوق اشخاص در هیئت های حل اختلاف مالیاتی
پیگیری و دفاع از حقوق اشخاص نزد شورای عالی مالیاتی
پیگیری و دفاع از حقوق اشخاص در هیئت ماده ۲۵۱ مکرر
پیگیری و دفاع از حقوق اشخاص در دیوان عدالت مالیاتی